Skip to content Skip to footer

Cześć, poniżej znajdziecie garść przydatnych informacji

WYSYŁKA ceramiki kurierem – WAŻNE

W skrócie, dla tych w pośpiechu: paczkę należy otworzyć przy kurierze lub najszybciej jak to możliwe, a przy zauważeniu zniszczenia koniecznie spisać protokół odbiorczy. Bez spisanego protokołu szkody nie mam możliwości przyjęcia reklamacji.

A tutaj wyjaśniam:

Wszystkie Wasze zamówienia pakuje bardzo starannie. Wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę koleżanek z branży, by paczki dotarły do Was całe. ALE – nie jestem w stanie zagwarantować, że paczka, która jest rzucana, przygniatana albo upuszczona dotrze cała. Rocznie wysyłam około 150 paczek z Waszymi zamówieniami, średnio 2- 3 paczki ulegają zniszczeniu (około 2%). Dlatego zawsze uczulam, by paczkę otworzyć przy kurierze lub najszybciej jak to możliwe, a przy zauważeniu zniszczenia koniecznie spisać protokół odbiorczy. Większość przewoźników daje nam 7 dni od dostawy na złożenie reklamacji. Bez spisanego protokołu szkody nie mam możliwości przyjęcia reklamacji! Będę bardzo wdzięczna za Waszą wyrozumiałość. W tworzenie naczyń wkładam mnóstwo pracy, czasu i serca, dlatego nie mam w sobie zgody, na pozbawianie przewoźników odpowiedzialności za uszkadzanie przesyłek w transporcie. 

Inne Wasze najczęstsze pytania:

Tak, oczywiście. Można ją nawet wkładać do piekarnika, choć lepiej nagrzewać naczynie wraz z piekarnikiem.

Tak. Szczegóły realizacji, szczególnie termin ustalamy indywidualnie. Zazwyczaj przyjmuje zamówienia, które  zawierają min. 4 takie same naczynia. Przy dużych zamówieniach zawsze namawiam na odbiór osobisty lub dedykowany transport naczyń.

Do pakowania paczek w min. 80% używam materiałów z drugiej ręki lub z recyklingu. Ochrona środowiska jest dla mnie bardzo ważna, dlatego choć doceniam efekt wow przy otrzymywaniu pięknie zapakowanej paczki, nie widzę sensu w marnowaniu surowców na coś co po chwili trafi do kosza. Ceramika musi być otulona w tysiąc warstw by dotrzeć do Was bezpiecznie, dlatego używam papieru i folii bąbelkowej z drugiej ręki. Liczę na Wasze zrozumienie:)

Ceramika nie lubi gwałtownych różnic temperatury. Dlatego odradzam np. wlewanie wrzątku do naczynia wyjętego prosto z lodówki lub zimnego balkonu.

Jeśli pieczesz coś w moich naczyniach w piekarniku, najlepiej nagrzewać naczynia wraz z piekarnikiem. Oczywiście wszystkie moje naczynia możesz myć w zmywarce lub wkładać do mikrofali.